top of page
Midsummer night eve friends

“When people look at my pictures I want them to feel
the way they do when they want to read a line of a poem twice.”

– Robert Frank

Kuidas riietuda   Fotosessioonil?

         Ma ei väsi kordamast, et riietus kannab fotodel väga olulist rolli. Kui oled mu kodulehel ringi vaadanud siis oled ehk juba ka märganud, et minu piltidel ei ole riietus juhtuslik. Detailid - riietus, asukoht, valgus - kõik koos moodustavad terviku. Ja riietus on märksõna mille ümber hakkame kõike muud ehitama.

 

Pildistamise asukoht, valgusemäng ja kõik muud fotograafilised nüansid on minu kui fotograafi märgata, kuid riietuse valik on midagi, mis on paljuski Sinu endajuhtida ja kujundada. :) Muidugi olen mina sulle siin alati abiks, kuid ära alahinda riietuse tähtsust. Võta aega, et sellele mõelda, sest sellest sõltub tulemus.

Kõik rõivad ei pruugi alati hästi pildile sobida, seega olen hea meelega sulle abiks ning koos oma mõtteid jagades ja visiooni koostades loomegi me ilusa terviku, mida pärast foto näol pikalt nautida saad. Õige riietuse valik võib tihti olla parajaks peavaluks. Aga see ei pea nii olema. :) Siit leiad alustuseks mõned näpunäited, mis aitavad sul fotosessioonil parem välja näha. 

Kas sind kõnetab pildistamine metsas, rannas, pargis, linnas või hoopis stuudios? Tahaksid sa pildistada suvel, sügisel või talvel? Need on asjad mis tavaliselt juba ennem sessiooni broneerides on tihti mõttest läbi käinud. Käes on kevad ja soovid pildistada pargis tärkavate õite värvides. Suvel rannas helges rannakleidis või talvel hoopis lumisel metsateel Aastaaeg kujundab märkamatult palju ka meie pildistamiskoha eelistustes.

Isegi kui ei tea veel täpset asukohta, siis oskaksid ikka ette kujutada ühte kevadist parki, suvist männimetsa, rannaäärt või lumist metsarada. See kui tead mis aastaajal ja kus me võiksime pildistada aga aitab ise kaasa juba ka riietuse valikule, sest siin kehtib alati üks ilus reegel - eelista alati neid toone mis esinevad looduses, mida pildistamise ajal enda ümber võiksid kohata. Kas nüüd oskaksid end juba pildile kujutada? :)  Loodus annab meile märkamatult palju vihjeid. Looduslikud, mahedad ja pigem heledad toonid on need millega ei saa kunagi alt minna. 

Nüüd sa tead juba kus ja millal me pildistada võiksime. Oled aru saanud, et eelistada võiks looduses esinevaid toone. Aga ikka on valik liiga suur?

Edasi esita endale küsimus - "Milliseid pilte ma tahaksin näha?"

Kui sessioon ise seda just ette ei näe, siis tasuks pigem lahti lasta mõttelaadist "Me lähme fotograafi juurde ja peame tegema ennast ilusaks." Jah, sellel on alust teatud sessioonidel, kuid see ei ole kindlasti reegel mille järgi oma riietust valida.

Mina fotograafina armastan ennekõike pildistada looduses ja eelistan seega nö "mugavat" stiili. Tunne ennast oma riietes endana - ennekõike hästi ja mugavalt. Hea oleks, kui Sinu valitud riietus võimaldaks meil olla fotosessioonil loomingulised - saaksid istuda nii piknikutekil, jalutada rannavees või ronida kasvõi puuotsas. Kui sa ei läheks niisama metsa või randa jalutama peokleidis, sukkades ja peokingades siis ei ole kindlasti vaja neid sinna selga panna ka pildistamisel. Praktilisus ennekõike! Ja mida lihtsam riietus, seda parem.

Ja kui leiad enda garderoobist veel ühevärvilisi mahedaid loodustoone, siis on kohe eriti super! :)

Mõned soovitused riietuse valikul mis alati paika peavad:

- Eelista riideesemeid mis on ühte tooni, mitte kirjud.

- Eelista neutraalseid ja mahedaid toone, mida kohtab looduses.

- Materjalidest eelista suvel linaseid riideid, puuvilla ja kudumeid.

- Talvisel ajal kõik villane, kudumid, sallid, käpikud ja tutimütsid.

- Jope/pintsaku asemel pane selga kampsun.

- Alati on ilus aegumatu valge.

Nõuanded mida reeglina MITTE fotosessioonile selga panna:

- Riideesemeid millel on pildid, logod, kirjad.

- Riideesemeid millel on suured ja kirjud mustrid.

- Riideesemeid mis on neoonset värvi.

- Läikivaid, nahast või kilest riideesemeid.

- Üksteisele vastanduvaid värve.

- Üleni musta.

NB!

Kui tuled pildistama koos perega või seltskonnaga, siis palun kooskõlastage omavahel ka riietusstiil. 

Kõik ülaltoodud nõuanded kehtivad looduses ja vabas õhus pildistamisel. Stuudios Fine Art'i pildistades on arusaadavalt hoopis teised võimalused ja vajadused, kuid ka seal tasub meeles pidada samu märksõnu - milline on meie ümbrus ehk interjöör pildistamise ajal ning mis on meie pildistamise eesmärk? Sinu riietevalik võiks peegeldada samu toone, mitte tugevaid kontraste. Stuudiot valides saad juba endale sobivat ruumi broneerides näidispiltidelt aimu mis keskkonnas me pildistame - võta see endale riietuse valikul aluseks. 

Ja lisaks - minul on kodus kogunenud oma lastega juba päris arvestatav kogus erinevaid vahvaid kudumeid mida saab igal hooajal kanda ning ehk leiab ka mõne suvekleidi. :) Kui sul on oma lapse riietuse valikuga mure või sooviksid kasutada pildil mõnda eset mis sulle mõnel minu pildil juba silma on jäänud, siis saan saan appi tulla ja sulle pildistamiseks nii mõndagi laenata. 

Ja kui on küsimusi siis ma olen alati olemas. Küsi julgesti ja ma olen riietuse valikul hea meelega abiks.

Minu eesmärk on sama mis Sinul - saada imeilusad fotod. :)

Kohtumiseni sessioonil

Katrin

bottom of page