top of page
Creative portrait

INFO

Siit leiad kõik minu fotosessioone puudutava vajaliku info. Soovitan lugema hakata päris algusest, sest olen info kirjutanud just nii nagu meie koostöö välja näeks  -  alustades planeerimisest kuni piltide kättesaamise ja fototrükini.

 

Kui sul siiski on mõni küsimus millele sa siit vastust ei leidnud, või ei ole vastus piisavalt informatiivne, siis palun võta minuga ühendust ning vastan rõõmuga sinu küsimustele. 

Fotograafia on minu hobi ja armastus. Teen pilte enda ja kliendi rõõmuks ning panen pildistamisesse ja järeltöötlusesse oma aja ja südame, et tulemus tuleks alati võimalikult suurepärane. Tutvu ennem sessiooni broneerimist minu käekirjaga, et saada aimu millise käekirja ja töötlusstiiliga ka Sinu pildid võiksid tulla. 

Sessiooni eelselt:

 

- Kui sa soovid minu juurde fotosessioonile tulla, siis palun arvesta et ma pean riietuse valikut väga oluliseks et saavutada pidil just oodatud tulemus. Sessiooni broneerides räägime sinu nägemusest milliseid pilte sa sooviksid ning ole valmis et küsin ka sessioonile plaanitud riietuse kohta. Annan sulle hea meelega nõu ning lepime koos kokku sobiva riietuse valiku. 

 

- Enamasti broneerin ma sessioone vaid nädalavahetustele. Valgel ajal (mai-september) ka tööpäeva õhtutele alates kella 18:00st. Suveperioodil eelista broneeringut tehes hommikusi või õhtusi kellaaegasid ning väldi võimalusel keskpäeva. Talveperioodil arvesta sessiooni broneerimisel et see jääks valgele ajale - sessiooni algusaeg 10:00 - 14:00. Fine Art' sessiooni teen stuudiovalgusega ning kellaaeg ei ole oluline.

- Peale broneeringut saadan ma sulle sessiooni-eelse küsimustiku mille palun täidetult nädal ennem sessiooni toimumist tagasi saata. Need vastused aitavad mul fotograafina Sinu pere ja teie soove paremini mõista ning meie sessiooni paremini planeerida. Peale galerii kättesaamist kogun tagasisidet ka tagasiside küsimustiku kaudu. Viimast kasutan enesearengu eesmärgil. Mõlemad küsimustikud on privaatsed ja nende sisu ei kuulu minu poolt avaldamisele. Vastustega küsimustike säilitan oma seadmes koos sinu piltidega 1 aasta.

- Lisaks küsimustikule olen ma sessiooni eelselt sulle alati olemas et vastata jooksvalt tekkivatele küsimustele. 

- Minu pakutavad fotosessioonid välitingimustes on ilma täpse ajalise piiranguta. Olen märkinud vaid arvestusliku kestuse näitlikustamaks mis aja jooksul enamasti kõik vajalikud kaadrid tehtud saavad. Selline lähenemine annab meile võimaluse ilma kiirustamata tutvuda ning sessiooni läbi viia. Eriti vajalik on see väikeste lastega, kellega usaldusliku ja turvalise suhte loomine ennem sessiooni algust võtab veidi aega. Nii on minul fotograafina teadmine et saame kõik soovitud pildid püütud, ning sinul ilma aega jälgimata hea tunne sessioonil olla. 

- Simple pakett sobib hästi inimesele, kes soovib ühte või paari üksikut kvaliteetset ning kunstipärast digitaalfaili oma perest või lastest, et ilmutada pildid hiljem suurel lõuendil kvaliteet-fototrükina, kaunistamaks oma koduseina kauni mälestusesemena. Samuti ka neile, kes soovivad pühade- või sünnipäeva tervitusteks isikupärast postkaarti.

Meie sessioon:

 


- Ma armastan välisessioone ja 90% minu fotodest sünnivad just looduses. Loodus pakub imeilusa tausta igal aastaajal ning loodusest inspireerituna sünnivad minu kaunid muinasjutulised fotod. Õues pildistamine toimub alati vaid valgel ajal.

- Fine Art' stuudiosessioon toimub reeglina stuudiovalgustusega ja lähtuvalt soovitud ilmest ka tumedamates toonides/taustaga stuudios. Vastsündinu ja beebi sessioonidel eelistan kasutada naturaalset valgust ning helgeid, valgeid toone. See sessioon toimub heledas ja valgusküllases stuudios. Stuudio rendi tasu on juba paketi hinna sisse arvestatud.

 - Kõik sessioonid on minu poolt juhendatud ja ma annan alati endast parima et kõik tunneksid end minuga koos võimalikult mugavalt ning fotosessioon oleks ilusalt meeldejääv ja tore koos veedetud aeg.

Sessiooni järgselt:

- Ma pildistan kõik sessiooni fotod RAW formaadis ning järeltöötlusel kasutan Adobe Lightroom ja Adobe Photoshop fototöötlus programme. Tihti kulub kunstipäraseks järeltöötluseks päris palju töötunde, sest soovin alati anda parima tulemuse. Järeltöödeldud pildifailidega personaalse veebigalerii saan valmis enamasti kahe nädala jooksul. Inclusive paketi ning trükifotode kätte saamisega tuleb arvestada veel ühe lisa nädala jagu ootamise aega.

 

- Oma piltide järeltöötlusel lähtun ma meie ühiselt paika pandud visioonist tulemuse osas. Detailid räägime läbi sessioonile eelneva konsultatsiooni käigus. Fototöötlus on põhjalik ja aeganõudev - iga kunstipärase pildifaili töötlusele on arvestatud keskmiselt 50 minutit minu aega. Ühe Creative sessiooni 10 pildi töötlemiseks kulub mul kokku keskmiselt 8 tundi arvutiaega.

- Palun arvesta, et ma ei tegele tugeva ilutöötlusega. Minu piltide töötlusstiil on kunstipärane ja nõuab aega juba selle soovitud üldilme saavutamiseks. Ma ei muuda oma piltidel inimeste kehakuju ega pööra eraldi suurt rõhku iluvigade eemaldamisele (kortsud jms). Portreepiltide puhul lähtun ma hea maitse piiridest ning pigem säilitan loomulikku ilu.

 

- Piltide jagamiseks kliendile kasutan ma privaatset galerii keskkonda ShootProof. Peale sessiooni on sul 1-kuuks oma personaalse galerii kasutusõigus, mis on parooliga kaitstud ja koostatud just Sinule mõeldes. Seal keskkonnas saavad pilte alla laadida vaid need kes teavad personaalset PIN-koodi. Nii on tagatud kliendi turvalisus ja kliendil on võimalus oma galeriid ka lähedastega jagada, kartmata, et keegi võib pilte omavoliliselt enda seadmesse alla laadida.

- Veebigaleriist leiad sa originaalsuuruses järeltöödeldud digitaalsed JPEG formaadis pildifailid. Need sobivad nii sotsiaalmeedias jagamiseks kui kuni A5  formaadis fototrükiks. Pildifaile säilitan enda seadmes 12 kuud pärast meie fotosessiooni toimumist. Inclusive paketis 24 kuud. Suure resolutsiooniga digitaalfailid (300dpi) on lisatud pakettides Simple ja Inclusive ning neid on vaja suuremõõtmeliseks (suurem kui A4) fototrükiks, et säilitada pildi maksimaalset kvaliteeti. 

 

- SimpleCreative ja Studio sessiooni digitaalfailid valmivad enamasti kahe nädala jooksul, kui pole kokku lepitud teisiti. Inclusive paketi digifailid saab kätte enamasti kolme nädala jooksul. Kui soovid digitaalfaile saada kätte kiirkorras (1 nädala jooksul) siis lisandub sessiooni hinnale lisatasu 50 EUR.

- Pildifailide arv sõltub sinu paketi valikust. Simple sessioon sisaldab ühte digitaalset pildifaili, kuid juurde on võimalik tellida kuni 4 pildifaili. Creative sisaldab 10 pildifaili koos fotodega kinkekarbis ja Studio 10(Fine Art')  või  20(vastsündinu) pildifaili koos fotodega kinkekarbis. Inclusive paketis on 15 pildifaili koos fotodega kinkekarbis ja üks valitud suuruses fototrükk. 

- Kui olen digifailid valmis saanud ning veebigalerii sulle üle andnud, annan need üle ka trükikotta. Valmis fotod kinkekarbiga saadan ma sulle kokkulepitud aadressile kasutades sobivat pakiautomaati, või võimalusel annan need üle käest-kätte. Arvesta trükifailide kättesaamiseks umbes nädal-kaks, olenevalt trükikoja ja pakikandjate käesolevast töömahust.

- Kunstifotod on imelised ja aegumatud mälestused ning kahju oleks, kui need jääksid vaid digifailideks. Et aidata sul neid eriliselt ja vääriliselt hoida, olen arvestanud CreativeStudio ja Inclusive sessioonide sisse ka premium klassi paberil fotod kaunis kinkekarbis. Inclusive paketiga lisaks ka üks suur fototrükk (kapa või lõuend, kuni 60x90cm).

- Minupoolt pakutavad trükifailid ei ole ilmutatud tavalises fotopoes, vaid trükikojas mis pakub kõrge kvaliteediga trükiteenust just erisoovide täitmiseks. See variant sobib imehästi minu kunstifotode eksponeerimiseks nii paberfotode kui ka suuremate fototrükiste jaoks.

Tellides oma fototrüki läbi minu võid olla kindel, et saad vastu kaunid mälestused kvaliteetsel premium paberil, mis säilitab oma kvaliteedi pikkadeks aastateks. Kaunis kinkekarp aitab neid fotosid turvaliselt hoida ning kaitsta valguse ja tolmu eest. Nii saad neid fotomälestusi pikalt nautida ja kallite külalistega jagada ning ei pea sõltuma elektroonika ligipääsust.

Kui soovid ilmutada minu fotosid iseseisvalt siis palun arvesta et ma ei vastuta nende fotode trükikvaliteedi eest.

- Ühe minu kunstipärase töötlusega digitaalfaili hinnaks on 25 EUR. Digitaalfaile on võimalik eraldi juurde osta Simple paketiga.

 

Lisainfo:

 


- Minu sooviks oleks oma tehtud töid ka teistele näidata ja ma olen väga tänulik kui sa lubad mul seda teha. Fotode avaldamiseks kasutan ma siinset kodulehte ning ka Facebook (FB) lehte KatrinFoto nime all. Enamasti avaldan ühest sessioonist kuni 5 pildifaili. 
 


- Ma austan sinu soovi privaatsusele ja ei rakenda selleks lisatasu. Kui sul on soov jätta oma fotosessioonilt saadud galerii või mõni eraldi pildifail privaatseks siis palun anna oma soovist mulle kindlasti teada. Vastasel juhul võib juhtuda et avaldan mõne pildi ilma sinu soovi teadmata. 
 


- Ma ei soovi rakendada broneerimistasu, seega palun ole oma pildistamissoovis kindel. Alati võib ette tulla ootamatuid olukordi mille tõttu ei saa kokkulepitud ajal sessioonile tulla. Ma olen siinkohal paindlik ning proovin alati vastu tulla ja leida parimaid lahendusi. Ole hea ja teavita mind esimesel võimalusel kui soovid oma aja edasi lükata või tühistada. Kui sa jätad meie kokkulepitud sessioonile tulemata ning ei ole sellest varasemalt mind teavitanud, siis uue sessiooni broneerimisel on mul õigus küsida fotosessiooni broneerimise tasu poole fotosessiooni maksumuse summa ulatuses ettemaksuna. See summa ei kuulu tagastamisele.
 


- Studio paketi broneerimisel soovin stuudio broneeringu tasu saada ettemaksuna et meie broneering kinnitada. Kui meie sessioon peaks kliendist sõltuvalt ära jääma ja sealjuures pole võimalik stuudio broneeringu aega muuta või kui stuudio pole nõus broneeringut tühistama ja broneeringu tasu hüvitama, ei kuulu see summa minu poolt hilisemale hüvitamisele.

 

- Minu fotod on minu looming, seega oman meie sessioonil tehtud fotode autoriõiguseid. Ma ei jaga ega müü tooreid (RAW) faile. 
 


- Fotograafina on mul õigus muuta oma kodulehe sisu ja hinnakirja. Juba broneeritud sessioonidele need muudatused ei kehti. 
 


- Kui teed broneeringu minu fotosessioonile siis eeldan et oled siinse infoga tutvunud ning nõustunud. Kui sul on küsimusi siis palun võta minuga ühendust et saaksime leida sobiva lahenduse. 
 

 


Kohtumiseni sessionil
Katrin

bottom of page