top of page
Creative portrait

INFO

- Fotograafia on minu hobi ja armastus. Teen pilte enda ja kliendi rõõmuks ning panen pildistamisesse ja järeltöötlusesse oma aja ja südame, et tulemus tuleks võimalikult suurepärane. Tutvu ennem sessiooni broneerimist minu käekirjaga, et saada aimu millised ka Sinu pildid võiksid tulla. 

 

- Kui sa soovid minu juurde fotosessioonile tulla, siis palun arvesta et ma pean riietuse valikut väga oluliseks et saavutada pidil just oodatud tulemus. Sessiooni broneerides räägime sinu nägemusest milliseid pilte sa sooviksid ning ole valmis et küsin ka sessioonile plaanitud riietuse kohta. Annan sulle hea meelega nõu ning lepime koos kokku sobiva riietuse valiku. 

 

- Soovides sessioonile tulla palun arvesta, et enamasti broneerin ma sessioone vaid nädalavahetustele. Valgel ajal (mai-september) broneerin sessioone ka tööpäeva õhtutele alates kella 18:00st. Suveperioodil eelista võimalusel broneeringut tehes hommikusi või õhtusi kellaaegasid.

- Kui sa oled tulemas Creative- või Erisessioonile saadan ma sulle peale sessiooni aja broneerimist sessiooni-eelse küsimustiku mille palun täidetult ennem sessiooni toimumist tagasi saata. Need vastused aitavad mul fotograafina meie sessiooni paremini planeerida. Peale galerii kättesaamist kogun tagasisidet ka tagasiside-küsimustiku kaudu.

 

- Minu pakutavad fotosessioonid välitingimustes on ilma täpse ajalise piiranguta. Olen märkinud vaid arvestusliku kestuse näitlikustamaks mis aja jooksul enamasti kõik vajalikud kaadrid tehtud saavad. Selline lähenemine annab meile võimaluse ilma kiirustamata tutvuda ning sessiooni läbi viia. Eriti vajalik on see väikeste lastega, kellega usaldusliku ja turvalise suhte loomine ennem sessiooni algust võtab veidi aega. Nii on minul fotograafina teadmine et saame kõik soovitud pildid püütud, ning Sinul ilma aega jälgimata hea tunne sessioonil olla. 


- Minu fotod on minu looming, seega oman meie sessioonil tehtud fotode autoriõiguseid. Ma ei jaga ega müü tooreid (RAW) faile. 

- Ma pildistan kõik sessiooni fotod RAW formaadis ning järeltöötlusel kasutan Adobe Lightroom ja Adobe Photoshop fototöötlus programme. Tihti kulub järeltöötluseks päris palju töötunde, sest soovin anda parima tulemuse. Järeltöödeldud pildifailidega personaalse veebigalerii saan valmis enamasti kahe nädala jooksul. 

 

- Piltide jagamiseks kliendile kasutan ma privaatset galerii keskkonda ShootProof. Peale sessiooni on sul 1-kuuks oma personaalse galerii kasutusõigus, mis on parooliga kaitstud ja koostatud just Sulle. Seal keskkonnas saavad pilte alla laadida vaid need kes teavad personaalset PIN-koodi. Nii on tagatud kliendi turvalisus ja kliendil on võimalus oma galeriid  jagada kartmata, et keegi võib pilte omavoliliselt enda seadmesse alla laadida.

 

- Pildid valmivad olenevalt töömahust enamasti kahe nädala jooksul, kui pole kokku lepitud teisiti. Kui soovid pilte saada kätte kiirkorras (1 nädala jooksul) siis lisandub sessiooni hinnale lisatasu 50 EUR.

 

- Grupi ja ürituste piltide järeltöötlusel lähtun meie fotosessiooni temaatikast, hea maitse piiridest ning galerii ühtsest ilmest. Palun arvesta, et ma ei töötle ürituste ja grupi pilte eritöötlusega ega tee spetsiifilisi muutuseid. Kui sul on sessiooni järgselt soov saada mõni valminud foto eritöötlusega, siis arvesta et lisatöötlusele kehtib lisatasu 10 EUR pildifaili kohta.

 

- Simple, Creative ning Studio piltide järeltöötlusel lähtun ma meie ühiselt paika pandud visioonist tulemuse osas. Detailid räägime läbi sessioonile eelneva konsultatsiooni käigus. Iga pildifaili töötlusele on arvestatud keskmiselt 45 minutit minu aega. Sellise töötluse alla kuuluvad SimpleCreative, Studio Fine Art ning erisessiooni paketid. 

 

- Fine Art stuudiosessioon toimub reeglina alati stuudiovalgustusega, kui pole kokku lepitud teisiti. Vastsündinu ja beebi sessioonidel eelistan kasutada naturaalset valgust ning helgeid, valgeid toone.

- Veebigaleriist leiad sa ühes suuruses (320dpi) järeltöödeldud digitaalsed JPEG formaadis pildifailid. Suuruses, mis sobivad sotsiaalmeediasse ja kuni A4 suuruses foto ilmutamiseks. Pildifaile säilitan enda seadmes 12 kuud pärast meie fotosessiooni toimumist. Suured failid lisan veebigaleriisse sinu sooviavalduse korral.

 

- Pildifailide arv sõltub meie sessiooni pikkusest. Simple, ehk esmase tutvumis-sessiooniga valmib 10 pildifaili. Creative ja Studio sessiooniga 20 pildifaili. Vastsündinu/ beebi stuudio sessioonil kuni 30 pildifaili. Grupid ning üritused alates 80 pildifaili.

- Minu sooviks oma tehtud töid ka teistele näidata ja ma olen väga tänulik kui sa lubad mul seda teha. Fotode avaldamiseks kasutan ma siinset kodulehte ning ka Facebook (FB) lehte KatrinFoto nime all. Enamasti avaldan ühest sessioonist kuni 5 pildifaili. 

-  Ma austan sinu soovi privaatsusele. Kui sul on soov jätta oma fotosessioonilt saadud galerii või mõni eraldi pildifail privaatseks siis palun anna oma soovist teada hiljemalt samal päeval kui pildid veebigaleriis kätte oled saanud. Vastasel juhul võib juhtuda et avaldan mõne pildi ilma sinu soovi teadmata. 

- Ma ei soovi rakendada broneerimistasu, seega palun ole oma pildistamissoovis kindel. Alati võib ette tulla ootamatuid olukordi mille tõttu ei saa kokkulepitud ajal sessioonile tulla. Ole hea, anna mulle esimesel võimalusel teada kui soovid oma aja edasi lükata või tühistada. Kui sa jätad meie kokkulepitud sessioonile tulemata ning ei ole sellest varasemalt mind teavitanud, siis uue sessiooni broneerimisel on mul õigus küsida fotosessiooni broneerimise tasu poole fotosessiooni maksumuse summa ulatuses ettemaksuna. See summa ei kuulu tagastamisele.

- Stuudios pildistades lisandub üldisele pildistamise hinnale stuudio broneeringu tasu mis tuleb meie sessiooni kinnitamiseks tasuda otse stuudiole. Broneeringu tasu ei ole minu poolt tagastatav kui meie sessioon peaks ära jääma.

- Kui soovid mind pildistama oma koju, siis palun arvesta et pildistan kasutades vaid naturaalset valgust (aknast). Veendu, et sinu kodus on piisavalt päevavalgust, sest sellest sõltub ka tulemus. 

- Fotograafina on mul õigus muuta sisu ja hinnakirja. Juba broneeritud sessioonidele need muudatused ei kehti. 

- Kui teed broneeringu minu fotosessioonile, siis oled nõus siin lehel kirja pandud tingimustega ning ma eeldan, et oled nendega tutvunud. Kui sul on küsimusi siis palun võta minuga ühendust et saaksime leida sobiva lahenduse. 

Kohtumiseni sessionil
- Katrin

bottom of page