top of page
IMG_1013a.jpg

INFO

- Mina tegelen fotograafiaga hobikorras, ehk pean end hobifotograafiks. Teen pilte enda ja kliendi rõõmuks ning panen pildistamisesse ja järeltöötlusesse oma aja ja südame, et tulemus tuleks võimalikult suurepärane. Palun ära võrdle minu töid tuntud proffesionaalidega. Tutvu ennem sessiooni broneerimist minu käekirjaga, et saada aimu millised ka Sinu pildid võiksid tulla. 

 

- Kui sa soovid minu juurde fotosessioonile tulla, siis palun arvesta et ma pean riietuse valikut väga oluliseks et saavutada pidil just oodatud tulemus. Sessiooni broneerides räägime sinu nägemusest milliseid pilte sa sooviksid ning ole valmis et küsin ka sessioonile plaanitud riietuse kohta. Annan sulle hea meelega nõu ning lepime koos kokku sobiva riietuse valiku. 

 

- Soovides sessioonile tulla palun arvesta, et enamasti broneerin ma sessioone vaid nädalavahetustele. Valgel ajal (mai-september) broneerin sessioone ka tööpäeva õhtutele alates kella 18:00st. Suveperioodil ei broneeri ma reeglina õuesessioone keskpäevasele ajale (kellavahemikus 11:00-14:00).

- Minu fotod on minu looming, seega oman meie sessioonil tehtud fotode autoriõiguseid. Ma ei jaga ega müü tooreid (originaal) faile. 

- Ma pildistan kõik sessiooni fotod RAW formaadis ning järeltöötlusel kasutan Adobe Lightroom ja Adobe Photoshop fototöötlus programme. Tihti kulub järeltöötluseks päris palju töötunde, sest soovin anda parima tulemuse. Järeltöödeldud pildifailidega personaalse veebigalerii saan valmis enamasti kahe nädala jooksul. 

 

- Fotosessiooni järgselt on sul võimalik soovi korral järeltöötlusele minevad pildifailid ise spetsiaalsest näidisgaleriist välja valida (v.a erisessioon). Näidisgaleriis on töötlemata fotod vesilogoga märgistatud. Kui sa seda ei soovi, siis valin mina oma silma järgi välja enim õnnestunud pildifailid. Töötlusesse minevaid pildifaile on kindel arv mis sõltub meie sessiooni pikkusest. Kui sul on soov valida pildid näidisgaleriist ise ning sa soovid valida rohkem pilte kui meie sessiooni pikkus ette näeb, siis on iga eraldi lisa pildifaili hind 2 EUR. Näidisgaleriist piltide valimiseks on enamasti aega kaks nädalat. 

 

- Pildid valmivad olenevalt töömahust enamasti kahe nädala jooksul, kui pole kokku lepitud teisiti. Kui soovid pilte saada kätte kiirkorras (1 nädala jooksul) siis lisandub sessiooni hinnale lisatasu 50 EUR.

 

- Tavasessiooni piltide järeltöötlusel lähtun meie fotosessiooni üldisest meeleolust, hea maitse piiridest ning galerii ühtsest ilmest. Ma ei kasuta oma fototöötlusel filtreid vaid töötlen kõik pildifailid üks haaval läbi. Iga tavasessiooni pildifaili töötlusele on arvestatud 10-15 minutit minu aega. Palun arvesta, et ma ei töötle tavasessioonide pilte eritöötlusega ega tee spetsiifilisi muutuseid. Kui sul on sessiooni järgselt soov saada mõni valminud foto eritöötluse või mõne spetsiifilise töötlusega, siis tea et igale sellisele pildile kehtib lisatasu 10EUR pildifaili kohta.

 

- Erisessioonide piltide järeltöötlusel lähtun ma sinu soovidest ning meie ühiselt paika pandud visioonist tulemuse osas. Kõik detailid paneme koos paika sessioonile eelneva konsultatsiooni käigus. Iga erisessiooni pildifaili töötlusele on arvestatud 20-40 minutit minu aega. Erisessioonide alla kuuluvad Fine Art ning fotolavastus. 

- Veebigaleriist leiad ühes suuruses järeltöödeldud digitaalsed JPEG formaadis pildifailid. Formaadis, mis sobivad sotsiaalmeediasse ja kuni A4 suuruses foto ilmutamiseks. Veebigalerii on sinu jaoks üleval ühe kalendrikuu pärast meie fotosessiooni toimumise aega. Tavasessiooni pildifaile säilitan enda seadmes kuni 6 kuud pärast meie fotosessiooni toimumist. Erisessiooni pildifaile säilitan enda seadmes 1 aasta. Suured failid (vajalikud siis kui soovid fotost ilmutada suurt pilti nagu näiteks kapa, lõuend) lisan veebigaleriisse sinu sooviavalduse korral.

 

- Pildifailide arv sõltub meie sessiooni pikkusest. Kuni 60 minutilise tavasessiooniga saab 20-40 pildifaili, olenevalt meie sessiooni pikkusest. Kuni 2H tavasessiooniga 40-70 pildifaili, olenevalt meie sessiooni pikkusest. 2+ H tavasessiooni piltide arv alates 130 pildist. 

- Minu sooviks oma tehtud töid ka teistele näidata ja ma olen väga tänulik kui sa lubad mul seda teha. Fotode avaldamiseks kasutan ma siinset kodulehte ning ka Facebook (FB) lehte KatrinFoto nime all. Palun arvesta et sessioonile tulles annad sa oma nõusoleku avaldada sessioonil tehtud järeltöödeldud fotosid mõlemas kohas, kui meil pole eelnevalt kokku lepitud teisiti. Enamasti avaldan ühest sessioonist kuni 5 pildifaili. 

-  Ma austan sinu soovi privaatsusele. Kui sul on soov jätta oma fotosessioonilt saadud galerii või mõni eraldi pildifail privaatseks siis palun anna oma soovist teada hiljemalt samal päeval kui pildid veebigaleriis kätte oled saanud. Vastasel juhul võib juhtuda et avaldan mõne pildi ilma sinu soovi teadmata. 

- Ma ei soovi rakendada broneerimistasu, seega palun ole oma pildistamissoovis kindel. Alati võib ette tulla ootamatuid olukordi mille tõttu ei saa kokkulepitud ajal sessioonile tulla. Ole hea, anna mulle esimesel võimalusel teada kui soovid oma aja edasi lükata või tühistada. Kui sa jätad meie kokkulepitud sessioonile tulemata ning ei ole sellest varasemalt mind teavitanud, siis uue sessiooni broneerimisel on mul õigus küsida fotosessiooni broneerimise tasu poole fotosessiooni maksumuse summa ulatuses ettemaksuna. See summa ei kuulu tagastamisele.

- Stuudios pildistades lisandub üldisele pildistamise hinnale stuudio broneeringu tasu. Kui soovid stuudio ise broneerida, siis eraldi stuudio broneerimise tasu ei ole. Kui stuudio broneerin mina, siis soovin broneeringu tasu saada ettemaksuna stuudioaja broneerimise eel. Stuudio broneeringu tasu ei kuulu sessiooni ära jäämise puhul tagastamisele kui stuudiosessioonini on jäänud vähem kui 1 nädal, või kui stuudio aega ei ole võimalik tasuta tühistada. 

- Kui soovid mind pildistama oma koju, siis palun arvesta et pildistan kasutades vaid naturaalset valgust (aknast). Veendu, et sinu kodus on piisavalt päevavalgust, sest sellest sõltub ka tulemus. 

- Fotograafina on mul õigus muuta sisu ja hinnakirja. Juba broneeritud sessioonidele need muudatused ei kehti. 

- Kui teed broneeringu minu fotosessioonile, siis oled nõus siin lehel kirja pandud tingimustega ning ma eeldan, et oled nendega tutvunud. Kui sul on küsimusi siis palun võta minuga ühendust et saaksime leida sobiva lahenduse. 

Kohtumiseni sessionil
- Katrin

bottom of page