IMG_1868liblikas.jpg

FOTOGRAAFIKS SÜNDIMISE LUGU

        Mõte hakata tegutsema hobifotograafina sündis 2020 aasta augustis, kui üks hea tuttav selle jutuks tõi. Olin seda ka varem kuulnud ja nii otsustasingi et miks mitte proovida. Aeg tundus õige ja millal siis veel kui mitte praegu. Täna tean öelda, et see oli õige otsus. :)

 

Olen ütlemata õnnelik ning nii tänulik, et mitmed pered on juba oma tee minu kaamera ette leidnud - klientidelt saadud kiidusõnad annavad julgust ja kindlust et olen õigel teel. Ma eelistan pildistada lapsi ja peresid, sest olen selles valdkonnas enda lastega palju harjutada saanud ning tunnen end lastega töötades ka kõige mugavamalt - olen ju erialalt lasteaiaõpetaja.

Lisaks pidevale ise õppimisele olen läbinud kaks pikemat fotograafiaalast kursust (Andrus Noorhani Fotokool / Eesti Foto koolitus). Olen jälginud ja läbi teinud mitmeid veebipõhiseid videokoolitusi nii eesti kui ka välismaiste mentorite juhendamisel, ning aastate jooksul omandanud oskuseid fotograafide seas enim kasutatud Adobe fototöötlusprogrammides Photoshop ja Lightroom. 

 

Ma töötlen kõiki oma pilte käsitsi, ükshaaval, võttes selle jaoks oma aja ja mõeldes läbi mida just selle konkreetse pildiga edasi tahan anda. Just nii, et ka vaataja seda mõtet näeks. Teinekord nokitsen ühe pildi kallal väga pikalt sest ma ei kasuta töötlusfiltreid ega eelseadistusi. Minujaoks on tunne see mis loeb ja igal pildil on see erinev. Pilt on valmis kui see tunne on õige. Tunne, et jah, just sellist tulemust ma tahtsingi selle pildiga saavutada. Ja see soe naeratus millega pärast galeriid koostan on kogu seda aega 100% väärt. 

Hiljuti avastasin endajaoks fotolavastuse ja Fine Art' fotograafia stiilid ning tunnen et see on suund kuhu fotograafina edasi areneda soovin. Kunstipärane portreefotograafia on kindlasti minu teema. Praegu keskendun selles valdkonnas enesetäiendamisele, et tulevikus saaks juba enesekindlamalt selle stiili juurde jääda. 

 

Leian et fotograafia kui üks kunstivorm on väga mitmekülgne ja pakub tohutult mänguruumi ning sama paindlik ja loominguline peaks olema ka fotograaf.